O nas

Od 2022 roku Gdańsk Film Commission funkcjonuje w strukturach Instytutu Kultury Miejskiej. Stoi za nami doświadczenie zdobywane w tej instytucji, działającej w Gdańsku od roku 2011.
Wspieramy produkcje filmowe i telewizyjne, pomagamy w sprawnym poruszaniu się po całym Gdańsku – pod kątem uzyskiwania wymaganych zezwoleń, wyszukiwania i dostępu do lokacji publicznych oraz korzystania z usług lokalnych działalności z branży.

Współpracujemy z urzędnikami, policją, strażą pożarną i strażą miejską. Mamy kontakty do wielu instytucji i tym samym mamy możliwość pomóc w sprawnym przeprowadzaniu formalności i procedur urzędowych.

Regularnie poszukujemy i katalogujemy dla was publiczne lokacje ukazujące potencjał filmowy miasta. Dzięki Bazie lokacji możecie państwo zapoznać się z pogrupowanymi obiektami zdjęciowymi, których ofertę aktualizujemy i powiększamy.

Zależy nam również na tym, by rozwijać sektor audiowizualny i ułatwić docieranie do lokalnych usługodawców. Oddajemy w wasze ręce Bazę firm – zawiera ona dane firm i specjalistów z branży filmowej oraz firm, które dla tej branży świadczą usługi (noclegi, catering etc.).

Gdańsk Film Commssion jest w ścisłej współpracy z Gdańskim Funduszem Filmowym, od którego od 2022 roku producentki i producenci, w drodze konkursu, mogą pozyskiwać środki finansowe na filmy fabularne, dokumentalne oraz animowane. GFF uczestniczy w projektach jako koproducent z wkładem finansowym.